Шевченківські дні

2014 рік-оголошено роком Тараса Григоровича Шевченка. 9 березня вся Україна буде відзначати 200- річчя від дня народження Кобзаря. Та вже з січня місяця у нашій Успенівській загальноосвітній школі ІІ-ІІІ ступенів проходять заходи присвячені цій даті. Це і виставка ілюстрацій до творів Шевченка, і фотовиставка «Пам’ятні місця Шевченка», конкурси, вікторини, Шевченківські читання.

Успенівська ЗОШ Шевченківсі дні фото 2

А нещодавно до нас завітали гості викладач Дитячої школи мистецтв, Шевченкознавець Коростильов Василь Григорович та провідний методист районного будинку культури Жовніренко Валентина Олексіївна. Василь Григорович з дитинства захоплювався життям і творчістю Кобзаря. Навіть деякі моменти його біографії були схожі на важке життя поета. Він до сьогодні продовжує вивчати і збирати цікаві факти із життя Шевченка. Василь Григорович справжній Шевченкознавець, він розповів нам багато дуже цікавої, корисної, а головне-маловідомої інформації про життя і мистецьку діяльність Т.Г.Шевченка. Можливо через те, що Василь Григорович багато часу приділяє письменнику і поету він і зовні схожий на видатного українця, ніби сам Кобзар прийшов до нас і розгортав все нові й нові сторінки свого життя. І справді ми знаємо Шевченка як поета, а як художника – зовсім мало. Виявляється, що його талант до образотворчого мистецтва був розвинений не менш за літературний. Адже в свій час він був одним з кращих художників, і не тільки на території України. Василь Григорович розповідав все цікаво, доступно і супроводжував свою лекцію якісними репродукціями творів Тараса Григоровича. Ми дізнались багато цікавого з історії створення цих полотен і про символіку, так би мовити їх підтекст.

Успенівська ЗОШ Шевченківсі дні фото 1

Ми вважаємо що Василь Григорович виконує важливу роботу по вивченню та збереженню творчого спадку поета і художника. І важливо що він доносить це до нас, молодого покоління. І ми щиро вдячні нашим гостям і хочемо побажати їм здоров’я і творчої наснаги.

Успенівська ЗОШ Шевченківсі дні фото 3