Про школу

Історія школи

Наша школа – це наша історія! Найдавніші відомості про школу, які дійшли до нас свідчать, що Перша будівля школи споруджена в 1910 році, розміщувалась на території нині діючої Свято-Успенської церкви, пізніше тут функціонував  інтернат. Поряд зі школою було примішення, в якому були розташовувались класи з виробничого навчання Успенівської середньої школи.

На місці шкільної  майстерні Успенівської ЗОШ, вирогідно,  у 1872  році функціонувала церковно-приходська школа. В ній навчались 66 учнів- 61 хлопчик та 5 дівчаток. Навчальних програм не було. Тогочасні учні вивчали Псалтир, молитовник, азбуку, також викладався Закон Божий.

Також, в кінці ХІХ ст. в Успенівці працювали одна земська школа. А вже на початку ХХ ст. існувало три земські школи.

Після громадянської війни в Успенівці працює 7-річна школа, яку в 1939  рoці реорганізовано в 10-річну.

З 1959 року в школі розвивалось виробниче навчання, де старшокласники здобували професії трактористів, комбайнерів, швачок, шоферів, а пізніше – операторів машинного доїння.

З листопада 1963 року розпочалися заняття у новому двоповерховому приміщенні, яке було розраховано на 250 учнів. З 1960 по 1965 роки школу очолював Колосовський Володимир Михайлович.

Червень 1964 рік –  перший випуск вже «нової» школи, де після 11 класів атестати отримали 24 випускники.

З 1966-1994 педагогічний колектив, який нараховував 33 вчителі, очолював Коломоєць Віталій Іванович.

В 1966 році в селі Успенівці була середня і восьмирічна школи.

Якщо до 1917 року середню освіту  мали шестеро успенівців, то у 1966 році тільки вищу освіту здобули 35 чоловік, 80 односельчан були студентами інститутів і технікумів.

В 70-х роках класи були перевантажені, в звязку з цим навчання проводилось в дві зміни. Учнів 9 – 10кл. підвозили  з сусідніх сіл. В ці роки кількість випускників була значною – атестати про середню освіту отримували по 87-95 учнів.

З 1970 року до шкільної програми включене вивчення учнями старших класів рільництва і тракторної справи.

У 1982 році Успенівську середню школу закінчили 58 юнаків і дівчат. Сорока двом учням директор коглоспу «Україна” Василь Лазаревич Столяренко вручив посвідчення механізатора. З них: 32 дали згоду трудитися у колгоспах.

У 1974 році у середній і восьмирічній школах навчалось 750 дітей. А кількість випускників збільшилась, і  атестати про середню освіту отримували 87-95 учнів. Багато випускників були нагороджені за високі успіхи в навчанні Золотими Медалями.

З 1994 по 2000 р. Денисенко Петро Миколайович – директор Успенівської загальноосвітньої школи.

З 2001 року відновлена робота дошкільного закладу «Золотий ключик» і школа працює у складі навчально-виховного комплексу «школа-сад», яким керує Прядко Людмила Дмитрівна.

З 2002 року закрито Успенівську загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, колектив учителів та учнів переведено до Успенівського НВК І-ІІІ ступенів, кількість учнів якого налічувала 362.

З 1 січня 2011 року директор НВК –  Прядко Л.Д. передала свої повноваження Буряку Ігорю Григоровичу. А з січня 2013 року навчально-виховний комплекс розділився на Успенівський навчально-виховний комплекс І ступеня і комунальний заклад «Успенівська загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ступенів».