Мій вибір життевого шляху

Яка зараз молодь? Які в неї орієнтири та плани на майбутнє? Чи знає вона як досягти успіху, здійснити мрію, обрати правильний шлях у житті? Якщо ваша відповідь «ні» – ви праві, більшість сучасної молодь про це і не замислюється.

IMG_4768

Тому відповідь шукали на тренінзі, що відбувся в Успенівській загальноосвітній школі ІІ-ІІІ ступенів, учасниками якого були учні 9-11 класів на тему «Мій вибір життєвого шляху».

Якими принципами ти керуєшся у житті? Що для тебе головне, а що ні, що первинне, а що вторинне? Чому, коли життя ставить тебе у ситуацію вибору, ти обираєш те, а не інше? Чи усвідомлюєш ти взагалі, які прагнення і пориви  керують тобою, коли ти робиш той чи інший вибір?

Життєва мета учасників тренінгу була спрямована, а саме:

• «Для мене головною метою є досягнення успіху у житті, а саме у взаєморозумінні з людьми, самореалізації у соціумі, а головне залишатися Людиною» Б. Чичило;
  • «Мати добру душу, приймати участь у благодійних акціях, доброчинностях, головна риса характеру – безкорисливість» Д. Горпинич;
  • «Залишатися самим собою, мати гарних друзів, допомагати тим, хто потребує допомоги» А.Макуха;
  • «Мета повинна бути добре обдуманою, обов’язково здійсненною. Я повинна чітко знати чого я прагну, які мої задуми, зробити все можливе для їх здійснення» Р. Олексишина;
  • «Перш за все мета повинна бути цілеспрямованою, гідною поваги, йти до своєї мети, добиватися вершин, вірити в свої мрії» А. Цесько;
  • «Творити добро, допомагати іншим людям, тому хто опинився в скрутній ситуації, бути щасливим, коли навколо тебе усміхнені, радісні обличчя людей» А. Буряк .

Отже,  така  життєва позиція учнів вказує, що розуміння для них власного щастя  невід’ємне від щастя інших людей. Вони не думають тільки про себе і готові діяти, допомагаючи іншим.

І у такому прагненні вони не одинокі. Сьогодні багато молоді об’єднується у волонтерські організації, щоб допомагати тим, хто опинився у біді, або у скрутних обставинах.

Як здійснювати волонтерську діяльність на правових підставах? Які види діяльності можуть вважатися волонтерськими? Які загальнолюдські цінності мають сповідувати волонтери?

Бути волонтером – це покликання. Покликання допомагати. Не тому, що так треба, не очікуючи подяки, слави, визнання чи похвали. А тому, що важко залишатися осторонь коли інший у біді.

Волонтери потрібні усюди: є діти, які потребують допомоги, є старенькі, хворі, інваліди, тварини. Потрібна допомога і в лікарнях, і у притулках, і на вулицях. Добровільна діяльність приносить користь суспільству і конкретній людині. Особливо сьогодні у надскладних умовах опинилися військові.

Якщо вам не байдужі долі оточуючих вас людей, якщо у своєму житті ви стикаєтеся з тими, хто потребує допомоги, і хотіли б надати їм цю допомогу, значить діяльність волонтера – ваше покликання.

Безкорисливо  руку протягнемо тим, кого раптом спіткала біда.

Скажемо добрі слова і підтримаємо у скрутну мить.

Іноді, зовсім нескладно здійснити чиюсь заповітну мрію,

дива творити ми можемо завдяки любові і доброті.

Добрих справ нетреба вести рахунок, наша ініціатива, щирість і турбота зроблять світ кращим.

Тож, кожен день, який ми проживемо осяємо своєю добротою.

– Кожен з нас може щось, чого не може інший. Об’єднуючи наші зусилля, ми помножуємо їх. І при такому підході навряд чи знайдеться справа, яка нам не під силу!

У своїх роботах на тему «Якщо не я, то хто?», учні висловили власну думку на що можуть спрямувати своїсили, здібності, задуми, дії:

«Багато людей відсторонюються від тих бід, що спіткали інших людей. Як кажуть у народі: « – Моя хата скраю».Нам же не складе труднощів підгодувати безпритульну собаку чи кішку. Допомогти дітям з дитячих будинків, віддавши свої дитячі іграшки. «Ніхто цього не зробить крім нас» – ось, що ми повинні тримати на думці. Бути волонтером не так складно, потрібно лише захотіти і тоді світ стане кращим».

«В кожній людини приховані волонтерські якості. Усі ми, хто живе на цій планеті несемо відповідальність. За що? За те, щоб у світі тріумфували добро і справедливість. Той хто вміє відповідати, зуміє бути відповідальним і в масштабах держави, і в маленькому куточку свого рідного краю».

«Волонтерська діяльність – це покликання. І тому, ми вважаємо. Що справжньої істини можна досягти, пізнавши ціну добрими справами. Кожна людина особистість. Всі ми різні. Але нас об’єднує добра справа. Отже, якщо зберігати тепло в серці і бути людиною, можна досягти неабияких вершин».

Який урок винесли для себе юнаки та дівчата із цього тренінгу?

Волонтерський рух для молодих людей є невичерпним джерелом надбання громадянської освіти, можливості вчитися та сприяти розвитку солідарності у країні, можливості реалізувати себе у служінні суспільству.

Волонтери важливі для кожного суспільства, тому що вони працюють без користі для себе, показуючи цим суспільству, що є ще в житті речі більш цінні ніж отримання матеріальної нагороди. Охорона навколишнього середовища, культура, розвиток і позитивний імідж країни є основним напрямком роботи волонтерів. Ось, що допомагає суспільству впевнено стояти на ногах, а волонтеру – отримати задоволення і безцінний життєвий досвід, набути професійних знань та навичок.

А головне зрозуміли те, що ким би людина не була, якими б поглядами на світ не керувалася, чим би вона не займалася, повинна завжди пам’ятати, що ми самі робимо свій вибір, творимо своє майбутнє, обираємо свій шлях.

Елла Алексєєва вчитель історії та правознавства

КЗ «Успенівська ЗОШ ІІ-ІІІ ступенів»