Олександрівські таємниці

22 квітня 2017 року в актовому залі Запорізької обласної наукової бібліотеки відбувся ІІІ обласний турнір юних дослідників «Олександрівські таємниці», який проводився Благодійним фондом «Олександрівський» за участю Інституту археології Національної академії наук України, Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, комунального закладу «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької обласної ради в рамках руху учнівської молоді за збереження природної та історико-культурної спадщини українського народу «Моя земля — земля моїх батьків» та Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина — Україна».

Переможцем заочного етапу конкурсу стала Чайка Дарія, учениця 9 класу комунального закладу «Успенівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів», і була запрошена на очний етап Турніру.

Програма очного етапу передбачала:

1. Відбірковий етап — доповідь про таємницю рідного краю;
  2. Фінальний етап — промова з проблемного питання.

Дарія стала переможцем відбіркового етапу, на якому представляла дослідницьку роботу на тему: «Успенівка – Чернявщина: теорії походження назви села Успенівки» та була запрошена до фінального етапу.

На фінальному етапі,кожний учасник отримав проблемне питання та після підготовки (10-15 хв.) виступав з короткою промовою (до 5 хв.). Серед інших учасників фіналу заздалегідь обирався опонент, мета якого — підготувати питання доповідачу.
Із шести фіналістів Дарія посіла почесне третє місце.

Переможець фінального етапу, Чайка Дарія, нагороджена грамотою, цінними подарунками та отримала право безкоштовно взяти участь в одній історичній або археологічній експедиції протягом 2017 року.

Вітаємо Чайку Дарію та керівника – вчителя історії Алексєєву Еллу Миколаївну з перемогою!