Голодомор – акт  геноциду Українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б)  та урядом СРСР  у 1932-1933  роках, шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців  у сільській місцевості  на території Української СРР  та Кубані, де переважну більшість населення становили українці, з метою придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.

В КЗ «Успенівська ЗОШ І-ІІІ ступенів» ГМР до 85-річниці вшануваня пам’яті жертв голодомору працівниками Успенівської та Новомиколаївської бібліотеки Долею Н.Г. та Марченко Т.А., вчителем історії Алексєєвою Е.М.  для учнів 7, 11 класів проведено захід на тему: «Всім безневинно полеглим».

День пам’яті жертв голодомору щорічно відзначається в четверту суботу листопада. Мета заходу: поглибити знання в учнів про Голодомор як геноциду Українського народу, його причини, перебіг і наслідки; акцентувати на тому, що Голодомор 1932 – 1933 років був наслідком не стихійного лиха, а спланованих системних заходів тоталітарного комуністичного режиму, був злочином геноциду; наголосити на сміливому чині Людей Правди та особливостях їх внеску у викриття злочинів комуністичного режиму; сприяти розвитку всіх видів інтелекту (академічному, практичному, креативному, емоційному й соціальному) як головної умови всебічного розвитку особистості, її самореалізації як громадянина України; виховувати почуття стурбованості долею невинних жертв тоталітарного режиму, навчати сприймати чужу біду та біль як свій власний; залучення учнівської молоді до меморіальних заходів із вшанування пам’яті жертв геноциду Українського народу – Голодомору 1932 – 1933 років в Україні, зокрема акції “Запали свічку”.