День захисника україни

В багатому на подвиги літописі українського воїнства було безліч битв і дат, гідних стати святом, проте ще з козацьких часів день Покрови Пресвятої Богородиці  був святковим днем захисників України, козацькою Покровою. Історія українських козаків сягає давніх-давен. Завдяки своїй мужності, силі та відвазі вони здобули свободу й волю рідної землі. Від Байди Вишневецького , легендарних гетьманів Богдана Хмельницького та Івана Мазепи до сучасних  воїнів Збройних Сил України; від перемоги під Жовтими водами, героїчні битви під Крутами до боїв під Мар’їнкою наші герої, жертвуючи собою, повсякчас захищали свою Батьківщину.

Згідно з указом Президента України з 2014 року 14 жовтня встановлено Днем Захисника України. І тепер цей день став не просто державним святом, а всенародним святом, бо захисники незалежності та суверенітету України, в наш час,  є військові і добровольці, волонтери , дорослі та діти – всі ті, хто в різний спосіб наближають перемогу для нашої Вітчизни.

Саме тому напередодні 14 жовтня, Дня Захисника України, у нашій школі під гаслом «Сильні, мужні і безстрашні» відбулися заходи приурочені цій даті.

12  жовтня відбулася урочиста лінійка для всіх учнів школи, на якій вшанували подвиг нескорених українців і висловлювали слова щирої вдячності військовим Національної Гвардії та Збройних Сил України, а також батькам наших учнів – Хижняк Н.В., Письменному В.В., Борту І.В., які на сьогоднішній день, є учасниками неоголошеної війни на Сході України.

За допомогою учнів школи, які малювали малюнки, виготовляли листівки була організована виставка «Свято сильних, мужніх і безстрашних».

Також на шкільному спортивному майданчику були проведені змагання між учнями 6- 9 класів «Нащадки козацької слави» .

Протягом тижня класні керівники провели заходи:

• виховні години : «Сила нескорених» (5 клас),  «Козацькому роду нема переводу» (4 клас);
  • години спілкування: «Нащадки козацької слави» ( 1 клас), «Козацькому роду нема переводу» ( 4 клас), «Козацька Покрова» ( 9 клас) , «Ми щит і меч твій, Україно» (11 клас);
  • урок мужності «Мої майбутні козаки» (3 клас);
  • історична подорож «Захисники через роки, через віки» (7 клас);
  • заочна подорож «Ми славного роду» (6 клас).
  • Сторінками районки для учнів 8, 10, 11 класів: «Гордість нашого краю Микола Хорішко».