Проект «Вчимося жити разом» розширює свої кордони

У Запорізькій області триває впровадження проекту «Вчимося жити разом» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Проект є складовою ініціативи ЄС під назвою «Діти миру», спрямованої на освітні проекти у зонах конфлікту. Координатори проекту прибули в Запоріжжя з метою ознайомитися з ходом його реалізації. З ними зустрілися заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко та фахівці Департаменту освіти і науки ОДА.

foto001

За даними Департаменту, проектом заплановано охопити 120 дошкільних та 150 загальноосвітніх навчальних закладів. Також протягом року 120 вихователів дитячих садочків та 450 шкільних учителів буде навчено методиці викладання розроблених у рамках проекту тренінгових курсів для розвитку життєвих навичок, які підвищують стійкість дітей та молоді у складних життєвих обставинах, сприяють їх адаптації у нових навчальних закладах. Підготовлені педагоги, в свою чергу, навчать цьому понад 20 тисяч дітей дошкільного та шкільного віку.

– Серед інших питань пріоритетом обласної влади залишається робота з внутрішньо переміщеними особами, особлива увага приділяється дітям і молоді. Наразі в регіоні проживає близько 120 тис. переселенців, з їх числа – 14 тис. дітей і підлітків. Зі свого боку ми зобов’язані створити гідні умови для реалізації їх прав, особливо – для розвитку та навчання. Протягом двох років приділяється особлива увага реалізації освітніх програм, культурних заходів. У рамках оздоровчої кампанії, яка саме триває, ми намагаємось охопити найбільшу кількість дітей цієї категорії. Облдержадміністрація підтримує всі проекти, спрямовані на допомогу дітям із числа вимушених переселенців, – зазначила заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко.

Як підкреслила заступник начальника управління – начальник відділу дошкільної, загальної середньої та професійної освіти Департаменту Валентина Хіврич, завдяки реалізації проекту «Вчимося жити разом» діти отримують практичні навички та знання, вчаться жити без конфлікту вже з малих років. Тепер проект планується розширити та охопити ним більше аніж 150 шкіл та 120 садочків. Наразі понад 400 вчителів уже залучено до роботи, вони пройшли спеціальне навчання, а передбачається підготувати вдвічі більше, окрім цього у планах – долучити вищі заклади освіти.

За словами консультанта ЮНІСЕФ з питань освіти у надзвичайних ситуаціях Кріса Талбота, обласна державна адміністрація одразу відгукнулася та підтримала цей проект.

– Ми несемо відповідальність за надання психологічної та соціальної підтримки дітей, які постраждали внаслідок конфлікту. У Запоріжжі приємно відзначити обізнаність, самовідданість та зацікавленість учителів, тренерів та влади. Ця робота має отримати продовження та поширення. Наша мета та обов’язок – надати дітям ті навички та цінності, які їм необхідні для того, щоб жити разом без ворогів та конфліктів. Це глибока та глибинна мета проекту, – підкреслив Кріс Талбот.

Довідково: Європейський Союз (ЄС) та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні з листопада 2015 року розпочали новий проект «Діти миру», метою якого є надання психосоціальної допомоги дітям на сході України та забезпечення їх участі в освітніх програмах. Проект реалізується у Донецькій, Луганській, Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях.

Складовою ініціативи ЄС та ЮНІСЕФ «Діти миру» є проект «Вчимося жити разом» з розвитку життєвих навичок та надання психосоціальної допомоги дітям, підліткам та родинам, що постраждали внаслідок конфлікту в Україні. Виконавцями проекту є Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» та Національний університет «Києво-Могилянська академія». Проект реалізується у двох напрямках: формування у школярів життєвих навичок, що сприятимуть позитивній адаптації, та надання дітям і родинам психосоціальної підтримки.