Умови вступу

У наступному 2023-2024 навчальному році  істотно зміняться правила прийому дітей до першого класу

Раніше основними критеріями для прийому дітей до шкіл, особливо це стосується спеціалізованих освітніх установ, були результати співбесід або тестування 6-7-річної дитини.

Тепер же важливу роль для зарахування матиме адреса проживання і прописки майбутнього першокласника. Згідно з правилами Нової української школи, за кожним навчальним закладом закріплюється певний район.

Дітям, які досягли 6-річного віку та живуть у його межах, гарантоване місце в першому класі цієї школи.

За наявності вільних місць, якщо класи школи будуть заповнені не на всі 100%, адміністрація може зарахувати туди дитину на підставі загального конкурсу.

Інформація про прив’язку шкіл до певних адрес з’явиться на сайтах шкіл та районних управлінь освіти до кінця березня. У квітні і травні, швидше за все, будуть прийматися документи від дітей за місцем проживання, після 1 червня – від усіх інших.

Після введення нових правил в українських дітей більше не буде необхідності відвідувати підготовчі заняття перед школою.

Поки ж батькам радять зайнятися підготовкою документів для вступу майбутнього першокласника до школи і зробити це потрібно до середини квітня 2023 року

( зарахування буде поводиться до 31 травня 2023 року, а за наявності вільних місць – з 1 червня і до 1 вересня в залежності від школи та її регламенту).

Для зарахування дитини до школи потрібно підготувати:

  • заяву на ім’я директора школи,
  • копію свідоцтва про народження,
  • оригінал медичної довідки затвердженої форми № 026 / о (це говорить про те, що проходження медкомісії перед школою не можна відкладати на літо, а зробити обхід лікарів потрібно до оформлення чада до загальноосвітнього навчального закладу).

До речі, подавати заяви на вступ до першого класу можна у кілька шкіл. Оригінали документів подаються в установу, територіально закріплену за місцем проживання майбутнього учня, в інші заклади подаються копії.