Булінг в школі. Куди звертатись, якщо дитину цькують?

Останнім часом тема насильства доволі популярна в нашому суспільстві. Популярна вона тому, що з насильством ми або безпосередньо, або опосередковано стикаємося досить часто. У будь –якому разі чуємо ми про насильство постійно. Однак складною ця тема є через не зовсім правильне розуміння людьми причин, цілей і сенсу будь–якого насильства. З одного боку, більшість з нас ставиться до насильства негативно, а з другого – багато людей його вчиняють, або хотіли б вчинити для розв’язання своїх проблем. На жаль, у цьому світі сила багато в чому є вирішальною, а сила у нас найчастіше асоціюється саме з насильством, тобто з найбільш виразною формою її прояву.

Насильство – це будь–які дії, що чиняться навмисно і спрямовані на досягнення певної мети однією людиною (чи групою осіб) щодо іншої, якщо ці дії порушують права й свободи останньої, завдають їй фізичної, моральної чи психічної шкоди, унеможливлюють ефективний самозахист потерпілого від насильства.

Основними термінами в галузі проблематики насилля є: образа,лайка, жорстоке поводження, експлуатація, спокушання, зневага, ігнорування, забування, відсутність турботи.

Насильство класифікується за кількома параметрами:

– явне або приховане (непряме)- залежно від стратегії поведінки кривдника;

– відбувається нині, або відбулося в минулому;

– одиничне чи множинне, впродовж тривалого часу;

– за місцем події і оточення: вдома – з боку родичів, у школі – з боку однокласників, або педагогів, або дітей, на вулиці – з боку дітей, або незнайомих дорослих.