Гурток історичного краєзнавства – подорож до села Солодке

Кожен з нас може те, чого не може  інший. Поєднуючи наші зусилля та творчі здібності ми примножуємо їх. І при такому підході навряд чи знайдеться справа, яка нам не під силу! На сьогодні для молоді пріоритетним є формування патріотичних якостей: любові до Батьківщини, рідної землі, батьків.

Третій рік при КЗ «Успенівська ЗОШ І-ІІІ ступенів» Гуляйпільської районної ради, працює гурток історичного краєзнавства, керівник вчитель історії та правознавства Алексєєва Е.М.

Виявилося багато охочих стати членами гуртка історичного краєзнавства. Учасники гуртка учні 6-8 класів. Перша зустріч – знайомство учасників гуртка з цікавими заняттями, творчими конкурсами, екскурсіями, конференціями, які на них чекають попереду. Бо історичне краєзнавство – це наука про минуле рідного краю, один із найцікавіших її напрямів. Обумовлено це тим, що ніколи не вичерпається допитливість людини, яка прагне дізнатися, що відбувалося на землі, де вона народилася і живе, що було до неї, як жили її прародичі, що переживали, з якими труднощами стикалися, як їх переборювали; про їх одяг, свята і будні – всю різнобарвну палітру життя.

Юні історики-краєзнавці – це люди, що мають покликання до пошуку відповідей на ці запитання. Тим паче, що ресурс для краєзнавчої діяльності в нашому краї настільки значний та багатий, що вистачить, мабуть, на кільканадцять поколінь юних дослідників.

Історія показує нам, яке глибоке коріння має наше життя. Незнання минулого неминуче призведе до нерозуміння сучасного і майбутнього. А пізнати давнину ми зможемо лише тоді, коли вивчимо історію рідного краю, нашої “малої” Батьківщини. Саме з таких історій можна скласти, як із цеглинок, великий будинок історії нашої країни.

Можливо, саме тому прихильників історичного краєзнавства чи не вдвічі більше, за інші його напрями. І це не дивно, адже вивчаючи своє минуле – ми прокладаємо та обираємо свій життєвий шлях до успіху, до визнання, до здійснення мрії у майбутньому.

Ось і здійснили наші краєзнавці першу, цікаву, захоплюючу подорож до с. Солодке. Де разом з керівником Алексєєвою Е. М. відвідали курганну групу № 2303 Могилу Солодку (Могила Одудіна). Ознайомились з дослідженнями археолога Тубольцева О.В., який у 2009 році описав дану групу.

Подорож відбулася із цікавістю та пізнанням історії рідного краю, а також гуртківці набралися сил та задору для подальших екскурсій (здійснили подорож на велосипедах). А попереду ще так багато нового, цікавого, незвіданого. Тож вперед гуртківці!

Вчитель історії, керівник гуртка історичного краєзнавства Алексєєва Е.М.