День соборності України

Протягом 18.01 – 23.01.2018 року в КЗ «Успенівська ЗОШ І-ІІІ ступенів» проходили заходи до Дня Соборності України.

22 січня 1918 року перший український парламент – Українська Центральна Рада – Четвертим універсалом проголосив незалежність Української Народної Республіки. Через рік – 22 січня 1919-го – на Софійській площі урочисто проголосили об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в єдину Українську державу.

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

Розпочалось святкування Дня Соборності урочистою  лінійкою на тему: «Соборність – українських земель – закономірний етап історії українського народу».

З метою  формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення  Дня Соборності України в школі організовано та проведено ряд заходів:

– виховна година: «Пам’ятаймо минуле заради майбутнього» у 2 класі, «Я- громадянин України» у 1 класі, «Україна є, була і буде» у 3 класі;

– години спілкування «День Соборності України» у 4 класі, «Схід та Захід» у 5 та 7 класі;

– виховна година: «Україна – держава соборна, одна на всіх, як оберіг» у 6 класі;

– усний журнал «Соборність України: історія, сучасність» у 8 класі;

– класна година «Возз’єднались в ті далекі роки, наші предки навіки» у 9 класі;

– свято «Соборна мати Україна» у 10 класі;

– урок- лекція для учнів 5-11 класів на тему: «З історії Соборності», де учні обговорювали питання, що пов’язані з фактом Соборності України. Учні виступали з доповідями на теми: “Історія української державності”, “Політична діяльність лідерів УНР та ЗУНР”;

– книжкова тематична виставка літератури в шкільній бібліотеці “Соборна Україна: від ідеї до життя”;

– конкурс малюнків «Соборна Україна–  це значить, що наша Держава – єдина!»;

– випуск стіннівки «Україна – соборна, незалежна держава» 11 клас;

– колаж на тему: «У єдності наша сила: День Соборності України» 6-11 класи;

– акція «Діти єднають Україну» – виготовлення стрічок до Дня Соборності учні 6 класу.

На уроках історії та виховних годинах діти висловлювали свої думки щодо здійснення мрії українського народу про Незалежну, Соборну національну державу, про майбутнє об’єднаної України, яку розбудовувати молодому поколінню патріотів своєї держави.