Міжнародний день Інтернету – початок соціального руху за безпеку дітей

У світі нараховується близько 1,8 млрд користувачів всесвітньої мережі, в Україні їх — 13,6 млн. Цікаво те, що у порівнянні з минулим роком приріст користувачів становить близько 20%. І серед них стає все більше дітей і підлітків, найбільш допитливої та активної аудиторії. Звичайно, у цьому є свої плюси, адже діти розвиваються швидше, мають доступ до всієї необхідної інформації та спілкування. Та відсутність життєвого досвіду часто стає причиною зіткнення з онлайн-загрозами: шахрайством, порнографією, онлайн-насиллям та появою залежності від Інтернету.

infograph-001

Згідно з соціологічним дослідженням у 2009 році, 76% батьків не знають, які сайти відвідують їхні діти. Та лякає інше — скільки дітей стають жертвами реальних загроз мережі:

  • 17% дітей готові надати інформацію про себе і свою родину — адресу, графік роботи батьків, наявність цінних речей вдома
  • 28% готові без вагань надіслати свою фотокартку незнайомцям
  • 22% час від часу потрапляють на сайти «для дорослих»
  • 14% дітей час від часу надсилають платні SMS для отримання бонусів в онлайн іграх або соціальних мережах, не звертаючи увагу на вартість цих повідомлень

Дивно одне: майже всі батьки вважають себе відповідальними за безпеку дітей в Інтернеті, та лише 18% реально слідкують за життям дитини в мережі.

Головна проблема — низький рівень обізнаності батьків. Вони не можуть убезпечити дитину, оскільки мало розуміються на всіх тонкощах користування Інтернетом. Але вихід є — підвищити свій рівень знань і стати для своєї дитини «гідом» мережею. Саме цьому ми і присвятимо наш блог — безпеці дітей в Інтернеті та підвищенню обізнаності батьків.

Приєднуйтеся до нас у боротьбі за безпеку дітей в Інтернеті! Прояв вашої активності — гарант успішності кампанії. Тисніть like, розповідайте друзям та будьте певні — це допоможе захистити не одну дитину!